روانشناسی آرایش ؛ چه رنگی آرایش میکنید؟

روانشناسی آرایش با هر رنگ و سلیقه

روانشناسی آرایش یکی از مباحث روانشناسی شخصیت است که در این مطلب به اختصار به آن پرداخته می شود. چه کسی سلطه گر یا باپرستیژ به نظر می رسد و چرا. افراط در مصرف ریمل، کرم پوشاننده، یا رژگونه تنها احساس لذت یک خانم از ظاهرش را افزایش نمی دهد. آرایش داشتن می تواند به طور چشمگیری برداشت دیگران را از شخصیت یک خانم تغییر دهد. با این حال، آن چه آدم ها از یک ظاهر آرایش کرده اسنتباط می کنند بسته به جنسیت مشاهده کننده فرق می کند.روانشناسی آرایش

روانشناسی آرایش

آرایش کردن و میکاپ با هر رنگ و نقشی نشانگر تیپ متفاوت روحی هر فرد است که در این مطلب بیشتر به این موضوع می پردازیم.

روانشناسی رنگ آرایش

حتما در مورد چاکرا شنیده اید که از هندوستان آغاز شده و حالا به طور فراگیری در جهان گسترش یافته است .بطور اساسی نظریه چاکرا می گوید که بدن دارای چاکراها یا نواحی است که مانند مراکز انرژی عمل میکنند.این هفت چاکرای اصلی در یک خط مستقیم از قسمت لگن شروع می شود وتا بالای سر ادامه دارند.هر چاکراهی نشان دهنده یکی از هفت رنگ رنگین کمان است که هرکدام دارای قدرت درمانی و خواص منحصر به فردی هستند.این موضوع را نظریه پیشرفته رنگ می گوییم.
همه این ها یعنی چه؟ رنگ های آرایشی مورد علاقه شما در واقع به حفظ سلامتی و تعادلتان کمک میکنند و تغییر دادن ظاهرتان شاید بر خلق و خو و انرژیتان تاثیر بگذارد.از پیشنهادات ما که از چاکرا الهام گرفته شده استفاده کنید تا بفهمید که چه طیفی از رنگها برای شما مناسب است.حتی اگر مردد هستید،میتوانید از آن به عنوان بهانه ای برای اضافه کردن رنگهای تازه به مجموعه سایه هایتان استفاده کنید.
قرمز :قدرت
چاکرا اصلی در لگن و استخوان نشیمن گاه قرار دارد و مربوط به رنگ قرمز است.این رنگ نشان دهنده سلامتی،قدرت و استحکام است و استفاده از آن عشق،انرژی و خودباوری را افزایش می دهد.
 • از یک رژ لب یا لاک قرمزاستفاده کنید.
 • وقتی که نیاز به تقویت اعتماد بنفس دارید.
نارنجی:خلاقیت
این رنگ الهام بخش تخیل و قدرت خلاقیت است.این رنگ تنبلی در کار را از شما دور میکند و به شما انگیزه میدهد.همچنین باعث افزایش میل جنسی فرد میشود که چاکرا ی آن در منطقه لگن قرار دارد.
 • روی گونه ها و لب هایتان از رنگ نارنجی استفاده کنید.
 • وقتی که در مورد یک پروژه یا قرار ملاقات مهم کم صبر و کم طاقت هستید.
 زرد:وضوح و شفافیت
این رنگ وضوح هوش و غریزه را افزایش میدهد.چاکرای این رنگ در شکم قرار دارد و اگر میخواهید به شکمتان اعتماد کنید این رنگ را بپوشید.
 • از رنگ زرد یا زرد قناری روی چشمهایتان استفاده کنید.
 • وقتی که در مورد تصمیم گیری کوچک یا بزرگی مردد هستید.
 سبز:تعادل
در حالیکه قرمز بیشتر به عنوان رنگ عشق شناخته میشود،در نظریه چاکرا رنگ سبز حاکم بر تمام افکار احساسی است که منطقه حکمرانیش در چاکرای قلب است.سبز یک رنگ هماهنگ کننده است که میتواند به شما در ارتباط با افراد پیرامونتان احساس آرامش و تعادل دهد.
 • از رنگ سبز روی ناخن ها و چشمهایتان استفاده کنید.
 • وقتی که میخواهید به همه دوستانه نگاه کنید.
آبی:بیان
میخواهید چیزی بگویید؟رنگ آبی نشان دهنده چاکرا ی گلو است و الهام بخش ارتباطات شفاف و صبورانه می باشد.
 • از هر نوع رنگ آبی در هر جایی استفاده کنید.
 • وقتی که در کارتان دچار استرس شدید یا یک مصاحبه یا ارائه مهم دارید.
 نیلی :تخیل و ابتکار
این رنگ کمیاب بنفش-آبی امید و آرزو را افزایش میدهد و باعث می شود که شما به چیزهای بزرگ فکر کنید.چاکرا ی آن در غده صنوبری در مغز(چشم سوم) قرار دارد.
 • از رنگ نیلی روی چشم ها و انگشتان دست و پایتان استفاده کنید.
 • وقتی کسل و بی حوصله هستید یا به کمی خلاقیت نیاز دارید.
 بنفش:یگانگی و وحدت
 • رنگ گرم و زیبای بنفش با بالاترین چاکرا همکاری میکند که در بالای سر قرار دارد.بنفش یک رنگ متحد کننده است که وقتی احساس ضعف یا شکست می کنید به شما کمک میکند.
 • این رنگ سازگارترین رنگ در این فهرست است. از سایه،رژ لب و لاک بنفش استفاده کنید.

ما تا زمانی که ظاهر هم چنان روی برداشتی که دیگران از ما دارند اثرگذار است، مطمئن تر است که بگوییم کمی رنگ و لعاب دادن به چهره برای حفظ منافع مایه ی شرمساری نیست. فقط به یاد داشته باشید همان طور که این پژوهش تصریح می کند، دانستن این که چه وقت باید آرایش تان را پاک کنید، یا حداقل آن را ملایم تر کنید، همین قدر حکیمانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *