رازهای آرایش چشم بدون صدمه زدن به چشم ها

چشمان ما باید مواد آرایشی مختلفی را تحمل کنند.

از ریمل هایی که به مژه ها می زنیم گرفته تا سایه چشم و خط چشم

چشمان ما به راحتی در معرض مواد خارجی قرار می گیرند و این می تواند برای این عضو حساس صورت خطرناک باشد.

ما باید دقت کنیم که آرایش چشم به امن ترین شکل ممکن صورت بگیرد که علاوه بر زیبایی بیشتری که به چشمانمان می دهد، صدمه ای نیز به آنها وارد نکند.

۱ ) قبل از آرایش کردن دستانتان را بشویید.

هنگام آرایش چشم ممکن است دست با چشم برخورد کند، پس بهتر است دستانتان را به خوبی بشویید که مانع ورود هرگونه آلودگی به داخل چشم شوید. دستان تمیز برای آرایش کردن نیز بهتر است، با اینکار مطمئن می شوید آرایش کثیف یا خراب نخواهد شد.

آرایش چشم - مد و زیبایی

۲ ) مواد آرایشی قدیمی را دور بریزید.

سایه چشم های کرمی حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه قابل استفاده هستند و ریمل ها را نیز زودتر باید کنار بگذارید ( هر سه ماه یکبار )، اگر از خط چشم مایع استفاده می کنید نیز آن را هر دو ماه تعویض کنید. باکتری ها در مواد آرایشی مایع سریع تر رشد می کنند و می توانند باعث عفونت چشم شوند.

آرایش چشم - مد و زیبایی

۳ ) از پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید.

مهم نیست چقدر خسته هستید، شما باید قبل از خواب، حتما چشمانتان را به خوبی پاک کنید. هرچند پاک کردن آرایش قبل از خواب برای کل صورت مهم است اما اهمیت آن برای چشم ها حتی بیشتر است. از آنجایی که چشم ها بسیار حساس هستند، در صورتی که شب با آرایش بخوابید ممکن است مواد آرایشی داخل چشمتان رفته و باعث عفونت چشم شود. علاوه بر آن با پاک نکردن آرایش چشم قبل از خواب به مژه هایتان نیز صدمه می زنید و باعث ریزش آنها می شوید.

آرایش چشم - مد و زیبایی

۴ ) لوازم آرایشی را با دیگران به اشتراک نگذارید.

بهتر است لوازم آرایشی که به چشمانتان می زنید را با کسی به اشتراک نگذارید، این کار خیلی سریع ممکن است باعث عفونت و صدمه خوردن به چشم شود. ریمل هایتان را به هیچ وجه به کسی قرض ندهید. شاید بهتر باشد نزد دوستانتان بعنوان فردی خسیس به نظر برسید تا با این کار به چشمان خود یا دوستانتان آسیب بزنید. هنگام خرید لوازم آرایشی، سایه های چشم را روی دستتان تست کنید و به هیچ عنوان آنها را روی چشمانتان امتحان نکنید. افراد زیادی ممکن است از این تسترها استفاده کرده باشند.

آرایش چشم - مد و زیبایی

۵ ) آرایش چشم درخشان نکنید.

اضافه کردن کمی زرق و برق به چشم میتواند به زیباتر شدنتان کمک کند، اما توجه داشته باشید این مواد درخشان همیشه سالم نیستند و استفاده مکرر از آنها روی چشم پیشنهاد نمی شود. این مواد درخشان کننده انواع مختلف دارند، معمولا آنهایی که برای چشم خطر چندانی ندارند انواعی هستند که کوچک تر با گوشه های گرد هستند. این مواد اگر داخل چشم شما بریزند خطری ندارند، هر چند می تواند شما را بسیار اذیت کند اما انواع دیگری که کمی بزرگتر با لبه های تیز و خشن هستند با ورود به چشم ممکن است باعث خش افتادن در چشم شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *